OpisDomowe Laboratorium Test na Infekcje Dróg Moczowych to jednorazowy test do użytku domowego, służący do wykrywania obecności azotynów i leukocytów w moczu. Ten wyrób medyczny pozwala na samodzielne przeprowadzenie testu w warunkach domowych, zarówno w celach wstępnej diagnostyki u osób dorosłych, jak i dzieci.
Infekcja dróg moczowych występuje, gdy w drogach moczowych pojawiają się drobnoustroje, najczęściej bakterie. W normalnych warunkach górne części dróg moczowych, powyżej zwieracza pęcherza moczowego, są wolne od mikroorganizmów. Jednak w niektórych sytuacjach może dojść do przedostawania się i namnażania drobnoustrojów, co prowadzi do stanów zapalnych. Objawy infekcji dróg moczowych mogą obejmować częste oddawanie moczu, pieczenie i ból podczas mikcji, silne uczucie parcia na pęcherz z jednoczesną trudnością w oddawaniu moczu lub wydalaniem niewielkich ilości, bóle w okolicy lędźwiowej, gorączkę, dreszcze, ale czasem infekcje mogą przebiegać bezobjawowo, nie wywołując wymienionych objawów.
ZastosowanieWykrywanie infekcji dróg moczowych w warunkach domowych poprzez oznaczanie poziomu azotynów i leukocytów w moczu.
Sposób użycia- Wyjąć test z opakowania kopertowego.
- Test można wykonać na dwa sposoby:
- Poprzez umieszczenie końcówki testu z polami reakcyjnymi pod strumieniem moczu na 1-2 sekundy.
- Zanurzając pasek testowy w próbce moczu, który został zebrany do czystego i suchego pojemnika.
- Trzymając pasek testowy w pozycji poziomej należy dotknąć jego brzegiem do chusteczki higienicznej w celu usunięcia nadmiaru moczu.
- Korzystając ze skali barwnej umieszczonej na opakowaniu, należy porównać zabarwienie pól na teście.
Przeciwwskazania- Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone.
- Nie należy używać testu przebarwionego, jeśli kolor testu może wskazywać na utratę wymaganych właściwości.
- Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
- Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci.
UwagiPróbka moczu wykorzystana do badania powinna pochodzić ze środkowego strumienia. Najkorzystniej, aby była pobrana rano, po nocnej (co najmniej 4-godzinnej) pauzie w oddawaniu moczu. Jeśli korzystamy z pojemnika na mocz, powinien być on czysty i suchy. Do badania powinno się przystąpić niezwłocznie po zebraniu próbki (maksymalnie w przeciągu 1 godziny od jej pobrania).
W przypadku kobiet nie należy pobierać moczu podczas okresu, jak również 2 - 3 dni przed spodziewaną miesiączką i tuż po jej zakończeniu.
ProducentHydrex Diagnostics Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Tomasza Zana 4
04-313 Warszawa